×
Віртуальна Політична Кухня (ВПК)

Приватна територія необмеженого доступу

map-pin Питання Юля - смертельно небезпечний для олігархів політик!

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
13 квіт. 2018 19:31 #2873 від Вічеслав
Манафорт проти Тимошенко. Повний текст
12.04.2018


Колишній помічник Трампа ухвалював "спеціальні операції" для допомоги українському президенту

Ексклюзив: Пол Манафорт схвалював таємні медіа-операції, які мали на меті дискредитувати ключову опонентку тодішнього українського президента

Люк Гардінг

5 квітня 2018

www.theguardian.com/us-news/2018/apr/05/ex-trump-aide-paul-m...oved-black-ops-to-help-ukraine-president

Колишній очільник кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт санкціонував таємні медіа операції від імені колишнього президента України, які включали "спецоперації", "замовні" статті у "Wall Street Journal" та на американських вебсайтах, а також анонімні брифінги проти Гілларі Клінтон.

Цей проект мав на меті покращити репутацію тодішнього лідера України Віктора Януковича. Як розкриває електронне листування та документи, він став частиною багатомільйонних лобістських зусиль, які здійснювалися Манафортом від імені уряду Януковича, що опинився під шквалом жорсткої критики.

Ця стратегія включала:

• Пропозиції переписати статті у Wikipedia, щоб очорнити ключову опонентку тодішнього українського президента;

• Створення фейкового експертно-аналітичного центру у Відні для розповсюдження думок на підтримку Януковича;

• бліцкриг у соцмедіа "спрямований на цільову аудиторію в Європі та США";

• Інструктування журналістів з правого сайту "Breitbart" атакувати Клінтон, коли вона була державним секретарем.

Стратегія Манафорта в Україні стала предтечою пізніших зусиль Кремля та його фабрики тролів, які використовували Twitter та Facebook для дискредитації Клінтон, щоб допомогти Трампу перемогти на виборах 2016 року у США. Матеріали, з якими ознайомилось "Guardian", стосуються 2011 та 2013 років.

Спеціальний радник Роберт Мюллер, який розслідує можливу змову між кампанією Трампа та Росією, висунув проти Манафорта обвинувачення по багатьом пунктам. Манафорта звинувачують у "відмиванні прибутків" від його лобістської роботи в Україні, яку він здійснював протягом приблизно десяти років для Януковича і його політичної партії.

Мюллер також звинуватив Манафорта у найманні європейських політиків у відставці для лобіювання в інтересах Януковича та виплаті їм понад 2 млн. євро через офшорні рахунки.

Ці документи викривають ще одну таємну операцію, яка мала вплинути на міжнародну думку. У 2010 році Янукович переміг на президентських виборах свою суперницю Юлію Тимошенко. Наступного літа українська прокуратура заарештувала Тимошенко та ініціювала судовий процес проти неї. Це викликало жорстку критику з боку адміністрації Обами та ЄС, які звинуватили Януковича у переслідуванні Тимошенко з політичних причин.

У 2011 році Манафорт схвалив таємну стратегію щодо дискредитації Тимошенко за кордоном. Колишній репортер "Wall Street Journal" та "Financial Times" Алан Фрідман, який проживав в Італії, став автором та керівником цього проекту. Раніше Фрідмана звинувачували у приховуванні своєї роботи як оплачуваного лобіста.

Крім того, у проекті брав участь Рік Гейтс, тодішній заступник Манафорта, і Костянтин Кілімнік, ще один близький соратник Манафорта, який на думку ФБР, пов'язаний з російською військовою розвідкою.

У липні 2011 року Фрідман надіслав Манафорту конфіденційний документ на шести сторінках під назвою "Україна – цифрова дорожня карта". У ньому викладався план "деконструювання" Тимошенко за допомогою відео, статей та соцмедіа. Як повідомляють джерела в колишньому українському уряді, Янукович діяв за порадою Манафорта, який дав проекту зелене світло.

Фрідман запропонував амбітні операції. Вони включали виробництво анонімних відео з атаками на Тимошенко і порівняння лідера опозиції з п'яним Борисом Єльциним. "Простір соціальних медіа пропонує величезні можливості для провини за асоціацією", – писав Фрідман у документі.

Він продовжує: "Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, у якому вона висловлює якісь обурливі претензії до суду... Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі, щоб підсилити враження, що вона, в найкращому випадку, є безрозсудною і не спроможною бути державним діячем, а в найгіршому – підступною, наклепницею і антисеміткою".

Користувачі Twitter, включаючи "тих, кого ми "знаємо", можуть ретвітити цей ворожий контент. "Дорожня карта" включала вебсайт, пости у блогах та email-розсилки "цільовій аудиторії в Європі та США". Один з розділів мав назву "спецоперації". У ньому зазначалося: "Це могло б включати модифікацію сторінки у Wikipedia, щоб підкреслити корупцію [Тимошенко] та судовий процес та змінити тон використовуваної мови".

Фрідман працював з Екхартом Сейгером, колишнім продюсером CNN. Згідно з електронним листуванням, вони були тісно пов'язані з "Полом", який, в свою чергу, інформував голову адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. Льовочкін відмовився коментувати. У цій переписці він згадується, як "СЛ".

"Він працював потай", – говорить одне джерело про Фрідмана. – "Він не привертав до себе уваги. Без дозволу Пола Алан ніколи б отримав контракт з урядом [Януковича]".

Компанія Фрідмана "FBC Media" підписала "автоматично поновлюваний договір найму". За даними джерел у Києві, їй сплачували приблизно 150 000 євро кожні три місяця. За їхніми словами, гроші клалися на депозит на офшорному рахунку на Сейшелах. Часто оплата запізнювалася, додають вони, що змушувало Фрідмана скаржитися.

Видання "Guardian" зв'язалось з Фрідманом, який заявив, що ці доходи були "задекларовані". Він підтвердив, що його компанія працювала на Україну з кінця літа 2011 року над, як він назвав це, "проектом зі зв'язків з громадськістю та створення профілю країни". Він додав: "Це не був секретний або прихований план. У нас були піарники, які дуже відкрито пропонували інтерв'ю і статті в газети".

Він сказав, що метою проекту було просування тодішньої політики українського уряду щодо наближення до партнерської угоди з ЄС. "Наше завдання – підтримка постійної комунікації на користь діалогу між Брюсселем та Києвом. Таким був наш меседж".

"Ми ніколи не підтримували промосковську позицію і вже припинили наші відносини, коли український президент відмовився від тісніших зв'язків з Європою".

На запитання, чи зареєструвався він у Міністерстві юстиції США, Фрідман відповів, що він ніколи не працював у якості лобіста для України. Він додав: "Я ніколи не реєструвався як іноземний агент, тому що я ніколи ним не був".

"Я займався комунікацією, піаром і медіа-стратегією в Європі для клієнта, так, як роблять десятки лондонських піар-компаній, що працюють на різноманітні уряди".

У документі зазначається, що Фрідман доповідав напряму у Київ. Навесні 2012 року він сказав тодішньому Міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, що він "створив десятки позитивних авторських колонок/ інтерв'ю/ статей для друку і телебачення" і "розповсюдив позитивні історії в новинах" у приблизно 2000 публікаціях.

Ключем до цієї стратегії був фейковий експертно-аналітичний Центр досліджень колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR), створений за підтримки Манафорта. Фрідман використовував його для публікації десятків позитивних статей про Януковича, багато з них під авторством "Метью Ліна".

Коментарі Ліна з критикою Тимошенко та держдепартаменту Обами виходили на консервативному американському RedState. Фрідман сказав Манафорту, що його редакційна команда написала статтю для Януковича, яка вийшла у "Wall Street Journal".

Він претендує на причетність до профілю Тимошенко, написаного Метью Камінскі з "Wall Street Journal". Камінскі каже, що Фрідман ніколи не був джерелом "або навіть тим, з ким, наскільки я пригадую, я мав будь-які контакти".

У квітні 2012 року Фрідман надіслав Манафорту ще один "суворо конфіденційний" документ на дві сторінки. У ньому викладалися плани щодо запуску "спеціального вебсайту" під назвою "The Tymoshenko Files". Цей сайт мав належати Інні Богословській, українському депутату і критику Тимошенко.

Насправді ж, Фрідман би "таємно готував, реалізував і підтримував" цей сайт, йдеться у документі. Він розміщував би "написані іншими" блоги та "серіалізацію квазі-повісті". На запитання про цей вебсайт, Фрідман відповів, що він ніколи не писав "жодного контенту" для цього сайту.

Електронне листування, яке бачило "Guardian", виявляє регулярну переписку між Манафортом, Фрідманом, Гейтсом, Кілімініком та українськими посадовцями. Гейтс, який і надалі співпрацював з Манафортом у виборчій кампанії Трампа 2016 року, написав декілька повідомлень. У лютому Гейтс визнав змову і те, що він брехав ФБР, та погодився співпрацювати з Мюллером.

На той час Кілімнік був російським менеджером київського офісу Манафорта. Вважається, що Кілімнік є "Особою А" в останньому обвинувальному акті Мюллера, поданому минулого тижня. У ньому йдеться, що на думку ФБР, Кілімнік пов'язаний з московським ГРУ, і додається, що Гейтс про це знав. Кілімнік заперечує будь-які зв'язки. Фрідман підтвердив, що він зустрічався з Манафортом і Гейтсом, але наполягає, що він зробив це, "тому що клієнт про це попросив".

Медіа операції Манафорта включали атаки на Клінтон. У жовтні 2012 року Гейтс надіслав електронний лист Манафорту і Фрідману, відмітивши статтю, написану журналістом Беном Шапіро. У цій статті "Breitbart" Клінтон критикувалася за її публічну підтримку Тимошенко, яка уклала виборчу угоду з правою партією "Свобода".

У цій статті цитувався єврейський "лідер", який анонімно звинувачував Клінтон у створенні "неонацистського Франкенштейна". Гейтс написав: "Панове, ось перша частина низки статей, які публікуватимуться в рамках наших зусиль. Алане, всі лаври за коментар про Франкенштейна – тобі".

Можливе використання офшорних рахунків, скоріш за все, зацікавить ФБР. Манафорта звинувачують у приховуванні понад 75 млн. доларів, зароблених в Україні.

Намагання Януковича улещувати західних лідерів припинилися у жовтні 2013 року, коли він прийняв допомогу Москви. Він втік до Росії після антиурядових протестів. У 2015 році Фрідман написав авторизовану біографію Сільвіо Берлусконі. Манафорт продовжував працювати на партію Януковича до того часу, коли приєднався до кампанії Трампа. Манафорт заперечує, що він вчинив порушення, і додає, що оскаржуватиме звинувачення Мюллера.

ДОДАТКИ ДО СТАТТІ:

1.

ЗВІТ ЩОДО СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ ПО УКРАЇНІ

Звіт по результатам виконання та стратегії для міністра закордонних справ – 27 березня

Короткий зміст

Ми розпочали роботу в Україні влітку 2011 року та з того часу підготували десятки позитивних авторських колонок/ інтерв'ю/ статей для друку та телебачення, а також розповсюдили позитивні новини, посприявши приблизно 2000 публікацій на авторитетних сайтах новин та впливових міжнародних політичних сайтах у Сполучених Штатах, Німеччині, Франції та Британії.

Незважаючи на складне новинне середовище, ми успішно задіяли журналістів та активістів з нашої мережі, щоб показати більш збалансовану картинку України, ефективно протидіючі пропагандистській машині Тимошенко завдяки численним статтям, листам-спростуванням, розповсюдженню інформації, відео на Youtube та навіть "незалежному" онлайн-порталу, створеному спеціально для того, щоб збалансовано хвалити Україну через Центр дослідження колишніх радянських соціалістичних республік ( www.cxssr.org ).

Наша робота включає щоденний моніторинг медіа щодо подій в Україні та тісну співпрацю з Полом Манафортом та Костянтином Кілімніком, а також Олегом Волошиним у Міністерстві закордонних справ стосовно стратегії та створення меседжу. Ми також розробили документ щодо стратегії, який Пол передав СЛ.

В подальшому нашим найбільшим пріоритетом буде використання друкованих, ТВ та онлайн медіа плюс проведення експертної європейської конференції для рекламування реформ і модернізації, яких досягнув президент. Це означає, що ми зосередимо увагу на вільних і чесних виборах, європейській ідентичності України та культурних і торговельних зв'язках з ЄС, а також на тіснішій співпраці з інституціями НАТО та ЄС. Ми, звичайно, також продовжуватимемо протидіяти пропаганді Тимошенко як мучениці, а також підкреслювати відкритість країни, привабливість для інвестицій та реальні перетворення напередодні Євро 2012 та, пізніше, парламентських виборів.

Ми також розробимо стратегічну кампанію в соцмедіа, яку буде поєднано з більш традиційними методами розповсюдження контенту. Це включатиме Facebook (як сторінки, так і групи фанів), а також Twitter та інші обрані інструменти соцмедіа, які підійдуть для цього контенту та меседжу. Нижче наводиться короткий виклад деякої роботи, яку ми виконали з минулого року.

Засідання ПАРЄ 20 червня

 Ми зробили 5-хвилинний редакційний телерепортаж про засідання ПАРЄ у Страсбурзі, що містив інтерв'ю з Віктором Януковичем, який обговорював відданість України Європі. Цей репортах було показано на таких телевізійних станціях, як CNBC Europe, CNBC Asia, PBS в Сполучених Штатах, Al Arabiya на Близькому Сході, NDTV в Індії та десятках інших каналів, охопивши аудиторію у понад 300 млн. глядачів.

 Окремо цей репортаж було показано між жовтнем та листопадом 2011 року на понад 20 авіалініях, як частину програми для перегляду під час польоту, охопивши понад 5 мільйонів пасажирів.

День Незалежності України (24 серпня 2011 року)

 У Києві було створено інформаційні матеріали, які потім розповсюджувалися по всьому світу. Репортаж тривалістю 6,5 хвилин розповсюджувався через супутник через APTN, а також був доступний для онлайн завантаження у нашому екстранеті. Стрічка APTN розповсюджувалася сотням телерадіокомпаній по всьому світу, а наш екстранет мав багато унікальних відвідувань телерадіокомпаніями.

 Ми розмістили окремий редакційний репортаж про святкування Дня Незалежності на китайському "Phoenix Television" мандаринською мовою, щоб сприяти ПІІ.

 23 серпня було розіслано прес-реліз під заголовком "Україна дивиться у європейське майбутнє, святкуючи 20 річницю незалежності", який було переглянуто понад 500 разів по всій мережі (серед іншого Reuters, CNBC, msn money; Yahoo). У повідомленні, яке подавалося під економічним кутом, наводилися цитати президента Януковича та описувалося яскраве економічне майбутнє України.

 Окремо було підготовлено авторську колонку за підписом ВЯ під заголовком "Майбутнє України – в Європейському Союзі", яку було розміщено нашою редакційною командою у "Wall Street Journal".

Наближуючись до підписання Угоди про асоціацію

 Ми організували дружній прес-візит та інтерв'ю з прем'єр-міністром Миколою Азаровим для американського репортера-фрілансера Еріка Лімана в Києві, результатом чого стали сім статей у трьох різних виданнях: "Український лідер відстоює баланс між Сходом та Заходом у міжнародних відносинах" у "Washington Times" 7 листопада; "Піде Україна на Захід чи на Схід?" у "Global Post" 20 грудня; а також п'ять статей у Bloomberg BNA 10 листопада ("Прем'єр-міністр Азаров розхвалює покращення в єдиному податковому кодексі" – ДОСТУПНО В ДРУКОВАНОМУ ВИГЛЯДІ).

 Авторська колонка політичного експерта та голови Інституту української політики Костя Бондаренка була опублікована на "EurActiv" 8 листопада: "Україна: ізоляція – це не шлях вперед".

 23 грудня впливовим вашингтонським зовнішньополітичним сайтом "RedState" під авторством Метью Ліна була розміщена стаття про важливість України та її "європейської ідентичності" ("Європейський Союз посередності: ідеальне поєднання для Державного департаменту, який втрачає можливості щодо України та Польщі").

Протидія негативним оцінкам та пропаганді Юлії Тимошенко

 В результаті нашої роботи з Метью Камінскі з "Wall Street Journal" 14 жовтня ця газета опублікувала статтю "Сходження і падіння Юлії Тимошенко", яка описувала неоднозначне минуле Тимошенко. Ось як описує Камінскі численні перетворення Тимошенко: "Її життя – неймовірне. Вона швидко заробляє мільярди у жорсткому бізнесі. Втрачає більшу частину цих грошей і йде в політику. Знову впадає в немилість, але потім очолює демократичну революцію. Вона стає сильним прем'єр-міністром і мріє про найвищу посаду. Програє президентські вибори і починає зникати зі сцени. Тепер вона – мучениця".

 Ще одна важлива стаття з критикою Тимошенко, яка викриває її минулі зв'язки з Лазаренком та її корупцію, а також її зв'язки з Путіним, була розміщена 29 листопада впливовим вашингтонським зовнішньополітичним сайтом "RedState" під авторством Метью Ліна ("Зовнішня політика адміністрації Обами: програючи по всіх фронтах").

 Ми також розмістили статтю історика і політолога Костя Бондаренка під заголовком "Україна – не Ісландія" ( www.euractive.com/specialreport-eu-ukraine-relations/ukraine-iceland-analysis-511477 ) на "EurActiv", незалежному медіа-порталі, присвяченому європейським справам, який в середньому має приблизно 600000 унікальних переглядів щомісяця.

 Ми також привернули увагу до потужної промови, виголошеної президентом Януковичем в українському Парламенті, в якій він чітко зв'язав майбутнє України з Європейським Союзом. Ми написали статтю під заголовком "Коли ви востаннє чули, щоб український президент засуджував "застарілі радянські репресивні правові норми"?" ( redstate.com/mattlina/2012/02/18/when-is-the-last-time-you-h...ete-soviet-era-repressive-rules-of-law"/ ), яку ми розмістили на престижному вашингтонському зовнішньополітичному сайті RedState 18 лютого.

Звіт про свободу преси в Україні

 Наш редакційний репортаж "Україна покращує позиції у рейтингах свободи преси" було розповсюджено 27 лютого; результатом стали понад 250 онлайн публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; msn money; Yahoo.

Мирний процес в Придністров'ї

 У вівторок, 31 січня, пресі була розіслана новина "Важливий внесок України у молдовсько-придністровський мирний процес". Результатом стали 338 онлайн публікацій редакційними брендами англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; msn money; Yahoo.

Перебої з поставками газу в Європу

 У понеділок, 6 лютого ми також опублікували статтю "Україна закликає до співпраці, поки перебої з поставками російського газу знову б'ють по ЄС", результатом чого стали 268 онлайн-публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; Forbes; Yahoo

Промова президента Януковича на відкритті сесії в Раді

 Наша новина під заголовком "Шлях України до ЄС є безальтернативним" була розповсюджена у четвер, 9 лютого, результатом чого стали 205 публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; Bloomberg; Yahoo. Ця новина розпочала виклад історії Тимошенко та газової угоди 2009 року.

Можливе помилування Тимошенко після ухвалення кримінального кодексу за європейським зразком

 Ми підготували і розповсюдили 28 лютого редакційний репортаж навколо нашої новини "Президент каже, що він готовий помилувати Тимошенко, коли буде ухвалений кримінальний кодекс за європейським зразком", який був висвітлений у 326 публікаціях англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Bloomberg; Wall Street Journal MarketWatch; та Yahoo

Спростування редакційної авторської колонки міністрів закордонних справ

 Після публікації авторської колонки у "New York Times" за підписом Карла Більдта, Вільяма Хейга, Карела Шварценберга, Радослава Сікорскі та Гідо Вестервелле, Міністрів закордонних справ Швеції, Британії, Чеської Республіки, Польщі та Німеччини відповідно, ми написали статтю під заголовком "Залучення – це відповідь в Україні", яка оскаржує їхні аргументи. 14 березня її було успішно розміщено на провідному вашингтонському зовнішньополітичному сайті RedState.

 Окремо ми працювали над листом-спростуванням, який дотримувався стандартів "New York Times", і який 20 березня було опубліковано під заголовком "Україна відповідає" ( www.nytimes.com/2012/03/21/opinion/ukraine-responds.html ) /

Центр дослідження колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR)

 Наприкінці лютого було запущено "незалежний" онлайн-портал Центру дослідження колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR), і ми працюємо над тим, щоб він збалансовано хвалив українську економіку, політичні й соціальні реформи, відданість країни ЄС, а також представляв реалістичну точку зору на справу Тимошенко та газову суперечку з Москвою.

З моменту його запуску ми розмістили чотири статті на сайті, включаючи:

 "Газова суперечка ставить Україну між двох вогнів", в якій описується відданість Україні Європі не зважаючи на тиск з боку Росії щодо поставок газу.

 "Різкий поворот у справі Юлії Тимошенко?", в якій обговорюється можливість помилування у зв'язку з проєвропейським порядком денним реформ в Україні.

 "Які уроки демонструє Ісландія світу?", в якій проводяться паралелі між справою Тимошенко та колишнього ісландського Прем'єр-міністра Гейра Хаарде, якого звинувачують у "неспроможності адекватно захистити економіку від фінансових потрясінь".

 "Залученість в Україні: чи продовжуватимуть Європа та Сполучені Штати?", в якій зазначається, що підхід Європи та Америки до України був неправильним.

Виробництво та розповсюдження відео

 Ми створили два відео, в яких розкривається "Правда про Юлію Тимошенко", і які ми стратегічно розмістили на Youtube та нашому порталі CXSSR. Ці відео відверто кидають виклик образу мучениці Тимошенко, детально описуючи її зловживання владою, тісні зв'язки з прем'єр-міністром Лазаренком, який сидить в американській в'язниці за шахрайство і відмивання грошей, а також її схоже на хамелеона перетворення на героїню Помаранчевої революції. Ми також повернулися до риторики статті Метью Камінскі у "Wall Street Journal", яка викривала справжню суть Тимошенко, як жінки, яка прагне влади і грошей.

Інтерв'ю міністра закордонних справ Костянтина Грищенка в Брюсселі кореспондентам провідних європейських газет (24 березня 2012)

 Ми сприяли зустрічі між Грищенком та брюссельськими кореспондентами деяких з провідних щоденних газет в Європі, включаючи італійську "La Stampa", іспанську "El Pais", німецькі "Stuttgarter Zeitung" та "Sueddeutsche Zeitung", і польську "Gazeta Wyborcza". Це інтерв'ю авторитетним європейським виданням дозволило викласти українську точку зору та пояснити позицію країни щодо низки питань, починаючи з газової суперечки і справи Тимошенко, і закінчуючи відданістю країни Європі. Було опубліковано наступні статті (НЕОБХІДНІ ПОСИЛАННЯ ЯК ТІЛЬКИ БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ СТАТТІ)

Пріоритети подальшої роботи

 Продовження передачі ключових меседжів на ТВ, у друкованих та онлайн виданнях напередодні Євро 2012 та осінніх виборів.

 Спеціальна увага інформаційній роботі у соцмедіа, включаючи Facebook та Twitter

 Вибори у жовтні 2012 року будуть вільними та чесними – як постійний меседж

 Європейська ідентичність України та шлях до тісніших зав'язків з ЄС – на базі медіа та подій

 Продовження викриття зловживання владою Юлією Тимошенко

 Українська економіка витримає глобальну економіку і створить нові можливості для іноземних інвестицій

 Ми також працюємо на експертною конференцією в Римі, яка представить позитивний погляд на Україну, з колишнім Віце-президентом Європейської комісії і колишнім Міністром закордонних справ Франко Фраттіні та колишнім Заступником міністра економіки Адольфо Урсо серед спікерів. Ми хотіли б, щоб КГ став одним з ключових спікерів та конференції центру FareFuturo у червні або липні.

Ми з нетерпінням очікуємо на зустріч щодо загальної стратегії з Міністром, Олегом, Полом і нашою командою, яка, як ми сподіваємося, відбудеться під час нашого візиту до Києва 11-12 квітня.

20 липня 2011 року

2.

Україна – цифрова дорожня карта

Короткий зміст

FBC Media розробляє стратегію цифрового контенту з проактивними та реактивними елементами, які на початковій фазі призначені для деконструювання Юлії Тимошенко, а також виставлення України, яка намагається зблизитись з ЄС, у позитивному світлі.

Елементи цієї стратегії вже створюються, і вже було опубліковано блог www.redstate.com/csbadeaux/2011/07/14/the-rule-of-law/ .

Кінцеві результати

Центр колишніх соціалістичних республік (CXSR)

• Це – політичний центр, завдання якого – зрозуміти і пояснити сучасну динаміку колишніх радянських країн та країн Варшавського пакту.

• Він зосередиться на

 Албанії

 Азербайджані

 Болгарії

 Грузії

 Казахстані

 Польщі

 Румунії

 Україні

 Узбекистані

• Призначення п'яти співробітників до CXSSR. Запрошено приєднатися американського науковця Адріана Каратницького.

Вебсайт CXSR

• Вебсайт CXSR міститиме достовірний аналіз та думки, які знайдуть відгук у "замкненому середовищі" в Україні.

• Навігація сайту зі стартової сторінки здійснюватиметься за країною та контентом.

• Основна увага буде зосереджена на довгих статтях у стилі міжнародних відносин, які міститимуть глибокий аналіз та коментарі.

• Другорядно, сайт матиме адміністратора сайту та невеличкі уривки новин від дописувачів, оновлення сайту та швидкі коментарі до новин.

• Третій розділ буде призначений для "зареєстрованих користувачів" і фанів сайту, які надсилатимуть свої статті та публікації. Ця частина сайту регулюватиметься принципами відсутності расистських, сексистських висловлювань, непристойної мови тощо. Але, звичайно, можна висловлювати різкі думки.

Блоги

• Початкові теми: деконструювання Юлії Тимошенко, починаючи з її зауважень щодо концтаборів. Протиріччя з Девідом Дж. Креймером.

• Подальші теми: "Газова принцеса" та її зв'язки з Лазаренком, недосконала газова політика, зв'язки з Путіним, антисемітизм, її перебування на посаді, коли вона підтримувала і уможливлювала систему, яку вона тепер називає корумпованою.

• Теми позитивної проекції: пенсійна реформа, проєвропейська позиція України, антикорупційні ініціативи.

• Блоги матимуть як формальний тон "авторських колонок", так і більш легковажний "блогерський" стиль.

Діяльність наступного етапу

• Email-розсилки цільовій аудиторії в Європі та США.

• Другий сайт, на якому міститимуться блоги (можливо, сайт заміток у блозі).

• Оптимізація пошукових систем, щоб змістити увагу з онлайн матеріалів до друкованих матеріалів.

• Кластер діяльності навколо Дня Незалежності України, включаючи фотоальбоми на Flickr. Це також допоможе привернути увагу користувачів до цього матеріалу.

• Спеціальні операції. Це могло б включати модифікацію сторінки у Wikipedia, щоб підкреслити корупцію та судовий процес та змінити тон використовуваної мови.

Створення впливу у цифровому просторі

15 липня лондонська "Daily Telegraph" опублікувала статтю, в якій Юлія Тимошенко заявила, що її країна перетворюється на "величезний концтабір в серці Європи". Це дає купу можливостей у цифровому просторі.

• Ще до того, як ми створимо нашу власну статтю на цю тему, ми можемо розмістити посилання на оригінальну статтю у "Daily Telegraph" у Twitter. З декількома ключовими словами типу "голокост" в тексті, її підхоплять користувачі Twitter.

(Незалежно від того, напишемо ми авторську колонку на 2000 слів або твіт у 140 символів, саме слова, які ми обираємо, матимуть значення для цієї кампанії).

• Інші користувачі Twitter, як "відомі" нам, та і незнайомці, ретвітитимуть.

• Її можна згадати у відкритих коментарях на сайтах новин та внести у поточні дискусії дня.

• Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, у якому вона висловлює якісь обурливі претензії до суду. Якщо ми зможемо отримати цей матеріал, з англійськими субтитрами він матиме величезну цінність для Youtube. Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі, щоб підсилити враження, що вона, в найкращому випадку, є безрозсудною і не спроможною бути державним діячем, а в найгіршому – підступною, наклепницею і антисеміткою (плюс – неповага до суду). За статистикою, відео, розміщене онлайн, набагато вірогідніше викличе реакцію, ніж лише текст.

• Створити відео на Youtube, в якому просто і чітко розписати справу проти неї.

• Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі.

• Простір соцмедіа пропонує величезні можливості для провини за асоціацією. Громадяни на Заході запам'ятають іншого лідера, який не міг справитися зі своїми пагубними звичками на публіці – Бориса Єльцина. Прив'язати Тимошенко до цього відео було б непоганим початком. https//www.youtube.com/watch?v=R-z9wfueMAw

• Використати Facebook, щоб привернути увагу друзів до цього контенту.

3.

СТРОГО КОНФІДЕНЦІЙНО

Спеціальний вебсайт та проект у соцмедіа: "The Tymoshenko Files" (Файли Тимошенко)

Ми потай підготуємо, реалізуємо та підтримуватимемо багатий на контент інформаційний вебсайт соціальної взаємодії англійською мовою (при бажанні – також російською або українською), з постійними оновленнями у стилі новин, який документуватиме і повідомлятиме про всі сфери корупції Тимошенко та її зловживання на посаді, а також закликатиме взаємодіяти у соцмедіа та ділитися цією інформацією.

Цей сайт не буде офіційним, але базуватиметься та надихатиметься роботою Інни Богословської, експерта з питань законодавства, відданого патріота та дослідниці діяльності Тимошенко. Він міститиме статті, історії, документи, фото, відео та посилання на Facebook, Twitter, Youtube та інші способи поширення матеріалів типу "поділитися" та вірусного розповсюдження.

Сайт обертатиметься навколо двох основних категорій (обговорюватимуться нижче), які описуватимуть справжню Юлію Тимошенко та розвінчуватимуть міфи, легенди і пропаганду, які розповсюджують вона та її прихильники, а також покращуватимуть довіру до і репутацію керівництва України.

Весь сайт буде оснований на концепції залучення у соцмедіа. Він також будуватимуться на ідеї, що якщо у Google набрати декілька ключових слів, це автоматично приведе до цього сайту.

Конкретні сфери обговорення

Вебсайт буде чистим та чітким. Категорії та підрозділи матимуть чіткі заголовки і посилання на архівні підрозділи, зосереджені на простій навігації, взаємодії та можливості поділитися за допомогою соцмедіа. Картинки і контент виставлятимуть Богословську, як мужню, дружню і відкриту, а Тимошенко – як підступну та хитру, з самого моменту, коли користувач вперше зайде на сайт до моменту, коли він з нього піде. Це протиставлення підкреслюватиметься графічно.

Інформація та презентація тем, які підсилюватимуть основну тему

Категорія один: повідомлення у стилі новин про минуле і теперішнє, які поєднуватимуть розслідування та журналістську інформацію з джерел новин у трьох підрозділах: Ранні роки, Газова принцеса, Експлуататор. Кожна стаття дотримуватиметься загальної теми, яка з часом розвиватиметься: справжня Тимошенко. Кульмінацією стане купа викривальних і задокументованих матеріалів.

Категорія два: серіалізація квазі-повісті, розбитої на багато частин, які публікуватимуться з певними проміжками ("The Tymoshenko Files"). Вона розпочинатиметься з ранніх років бізнес кар'єри Тимошенко, вестиме читача через її піратський бізнес, особливі знайомства, творення Газової принцеси, перетворення на патріотичного націоналістичного політика – "дівчину-селянку" та, нарешті, її корисливе мучеництво.

Відео та інші мультимедіа, які привертатимуть увагу аудиторії. Внизу та у нижній архівній області категорій міститиметься візуальні медіа сайту, які матимуть посилання на мультимідейне сховище сайту. Воно зберігатиме фото, відео, pdf-документи, діаграми і презентації. Всі мультимедіа зберігатимуться у стандартизованих сховищах соцмедіа, як-то відео – у Youtube, фото – у Flickr, документи – у Scribd, тощо, таким чином маючи пряме посилання на соцмедіа.

Додаткові підрозділи покращуватимуть авторитет сайту. Ключовими областями наповнення буде біографія Богословської та область додаткових блогів, написаних на базі роботи Богословської, які самі по собі серіалізуватимуть розслідування корупційних практик Тимошенко та наводитимуть докази тощо.

Використання соцмедіа – в серці цього сайту. Кожен елемент сайту – стаття, відео, картинка і документ – матимуть пряме посилання на елементи та інструменти соцмедіа. Користувачі зможуть обирати інструмент соцмедіа для розповсюдження контенту та взаємодії з сайтом. Звичайні інструменти соцмедіа для того, щоб ділитися інформацією (Facebook, Googgle+, Twitter тощо) будуть легко помітними. Вони також зможуть розміщувати та розпочинати теми у запропонованих користувачами мережах новин на кшталт Reddit, Digg або StumbleUpon. Вставка Facebook Like відображатиметься справа, а Twitter – зліва, щоб підтримати соціальну тему цього сайту.

Ми використаємо спеціально розроблені кампанії у соцмедіа, щоб виявити зацікавлених користувачів, які ідеологічно виступають на підтримку контенту, щоб залучити їх та ввести у коло прихильників, що дозволить нам органічно перейти у зовнішні сфери соціальних учасників, які не обов'язкового мають такі ж сильні погляди, але керуються думками лідерів, яких вони поважають. Весь контент буде оптимізований, а всі області буде розроблено спеціально для кращої оптимізації пошукових систем. Ми використаємо інструменти, які з часом збільшать і примножать онлайн-пристуність та ранжування в пошукових системах, незалежно від того, використовуватимуться широкі пошукові запроси типу "корупція", чи вузькі, типу "Тимошенко".

Ігор ЛУЦЕНКО

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
06 квіт. 2018 09:14 #2865 від Вічеслав
Манафорт ухвалював таємні операції проти Юлії Тимошенко – The Guardian
05.04.2018

Колишній політтехнолог "Партії регіонів" і екс-глава передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт ухвалював проведення таємних операцій, націлених проти Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на документи та електронні листи.

Проект розробили для покращення репутації тодішнього президента України Віктора Януковича. Серед стратегій були:

- Пропозиція переписати статті у Вікіпедії для критики тодішнього опонента Януковича Тимошенко

- Створення фейкового "мозкового центру" (групи експертів – УП) у Відні для поширення позицій на підтримку Януковича

- Робота у соціальних мережах, націлена на аудиторії у Європі та США

Крім того, Манафорт збирався використовувати "тролів" у соціальних мережах.

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер також звинувачує Манафорта у наймі європейських політиків, які вийшли на пенсію. Мюллер заявляє, що Манафорт платив їм більше двох мільйонів євро через офшори за лобіювання від імені Януковича.

Читайте також: Справа "Габсбурзької групи" може стати одним із найгучніших скандалів в Європі, – Сергій Власенко

У 2011 році Манафорт погодив таємну стратегію дискредитації Тимошенко за кордоном. Цей проект створив колишній кореспондент Wall Street Journal і репортер Financial Times Алан Фрідман. Його раніше звинувачували у приховуванні своєї роботи як платного лобіста.

У цьому також були залучені колишній заступник Манафорта Рік Гейтс та старший юрист Костянтин Кілімнік. ФБР підозрює, що останній має зв’язки з російською військовою розвідкою.

У липні 2011 року Фрідман надіслав Манафорту конфіденційний шестисторінковий документ під назвою "Україна - цифрова дорожня карта".

Цей документ передбачав план "деконструювати" Тимошенко в інтернеті, через відеоролики, статті та соціальні медіа. Манафорт його ухвалив.

Як зазначає газета, пропонована схема була амбітною. Вона включала випуск анонімних відеороликів, з критикою Тимошенко та її порівняння з "п'яним екс-президентом РФ Борисом Єльциним".

"Соціальний медіа-простір надає великі можливості для вини за допомогою асоціацій", - писав Фрідман у документі.

Він продовжив: "Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, в якому вона висуває деякі неприпустимі претензії до суду ... Відео може бути розповсюджене в соціальній мережі, щоб посилити враження, що вона в найкращому випадку є безрозсудною, а в найгіршому - злою, наклепницею і антисеміткою".

Планувалося, що ці повідомлення поширять "відомі Манафорту і Фрідману" користувачі соцмережі Twitter.

"Дорожня карта" включала веб-сайт, блог-пости та електронні листи, відправлені "цільовій аудиторії в Європі та США".

Один розділ отримав назву "операції під прикриттям". У ньому йшлося про редагування сторінки Вікіпедії "для підкреслення корупції Тимошенко, суду (над нею – УП) та модифікації тону використовуваної мови".

Читайте також: Правительство Украины заморозило свои расследования в отношении Манафорта. Критики заявляют, что оно заискивает перед Трампом

За твердженнями виданням з посиланням на документи, Фрідман прямо рапортував Києві про свою роботу.

Навесні 2012 року він повідомив тодішнього міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, що він "створив десятки позитивних експериментів / інтерв'ю / статей для друку та телебачення" та "поширював позитивні новини" загально кількістю майже до 2000 публікацій.

Ці матеріали поширювали через створений фейковий дослідницький центр – "Центр вивчення колишніх радянських соціалістичних республік (СРСР)", який створили за підтримки Манафорта.

Фрідман використовував його для публікації десятків позитивних історій про Януковича, багато з яких під ім’ям автора "Метью Ліни".

У матеріалах "Метью Ліна" критикував Тимошенко та державний департамент Барака Обами.

Крім того, Фрідман розповів Манафорту, що його редакційна команда написала статтю від імені Януковича, яку опублікував Wall Street Journal.

"У квітні 2012 року Фрідман відправив ще один "дуже конфіденційний" двосторінковий документ Манафорту. У ньому викладені плани щодо запуску "спеціального веб-сайту" під назвою "Файли Тимошенко". Сайт міг би належати Інні Богословській, депутатові України та критику Тимошенко", - пише видання.

У коментарі виданню Фрідман заявив, що ніколи не писав "жодного контенту" для нього.

Як повідомлялось, Манафорт не визнав себе винним за попереднім висновком розслідування втручання Росії у вибори в США і постане перед судом у цій справі у вересні.

Манафорту висунуто звинувачення , які стосуються відмивання грошей, ухилення від податків і шахрайства, його також звинувачують в тому, що він не зареєструвався як іноземний агент, хоча займався лобіюванням інтересів у США прокремлівського уряду України часів колишнього президента Віктора Януковича.

Ці звинувачення були також висунуті давньому діловому партнерові Манафорта Річарду Гейтсу, однак після представлення нових звинувачень спеціальним радником ФБР Робертом Мюллером, він визнав себе винним у змові проти Сполучених Штатів і в тому, що брехав слідчим.

Як повідомляє The Washington Post, з Гейтса мають намір зняти звинувачення в податкових і банківських шахрайствах. Цей крок був частиною угоди Гейтса про визнання себе винним.

Як повідомлялося , Манафорт 17 разів приїжджав в Україну в 2014 і 2015 роках для роботи на виборах. Він, як стверджується, порадив "Партії регіонів" перейменуватися в - "Опозиційний блок".

Крім того, спецпрокурор ФБР Мюллер подав новий обвинувальний акт, який стверджує, що Манафорт в 2012 році таємно заплатив колишнім провідним європейським політикам за лобіювання проросійського уряду України.
Марія Думанська, УП
Українська правда

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
04 квіт. 2018 21:28 #2863 від Вічеслав
В деле Манафорта арестовали первого подозреваемого
3 апреля 2018, 19:27

Суд в США приговорил адвоката Алекса ван дер Зваана, связанного с деятельностью Пола Манафорта в Украине.

Об этом сообщает АР .

Федеральный судья в Вашингтоне заключил Алекса ван дер Зваана на 30 дней.

Он первый, кого осудили в рамках расследования специального прокурора США Роберта Мюллера.

Алекс Ван дер Зваан признал , что солгал о своих контактах с Риком Гейтсом - партнером экс-главы избирательного штаба Дональда Трампа Пола Манафорта, который также работал в избирательном штабе президента США.

20 февраля специальный прокурор США Роберт Мюллер обвинил адвоката Алекса ван дер Зваана в предоставлении заведомо ложных показаний.

Следствие, в частности, заявило, что юрист удалил электронную переписку, которую должен был предоставить офису спецпрокурора на соответствующий запрос.

В 2012 году Зваан работал в юридической компании, которую наняло Министерство юстиции Украины по делу экс-премьера Юлии Тимошенко.

В агентстве, где работал Зваан, отметили, что доклад фирмы о Тимошенко был противоречивым и писался "по приказу Пола Манафорта".

Алекс Ван дер Зваан женат на дочери российского миллиардера Германа Хана.

Как известно, 30 октября 2017 года было обнародовано обвинение Полу Манафорту и Ричарду Гейтсу. Оно содержит 12 пунктов и включает препятствование деятельности правительственных учреждений США, отмывание денег, неуплате налогов, мошеннические действия и работу в качестве лоббиста иностранного учреждения без регистрации, что является уголовным преступлением в США.

Манафорт является центральной фигурой в расследовании специального советника Роберта Мюллера о возможном сговоре между командой Трампа и Россией, отчасти из-за многочисленных связи Манафорта с россиянами и его работы с экс-президентом Украины Виктором Януковичем.

В середине декабря 2017 года судья окружного суда в США частично удовлетворила просьбу Манафорта об освобождении из-под домашнего ареста: он может покидать свой дом в Александрии для пребывания в другой резиденции в Палм-Бич (Флорида), но должен носить электронный браслет.

Украинская правда

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
03 квіт. 2018 21:41 #2859 від Вічеслав
ღ Мы - За Юлию Тимошенко ღВподобати сторінку
28 березень 2015 р.

Вот такой мог быть у нас президент...

''У меня есть моральное право продолжать борьбу и против олигархов, и против коррупции. Я знаю, как это делать. И я думаю, что это очень важно для страны.

Это не значит, что я планирую какой-то террор против олигархов. Я не буду разрушать дело всей их жизни. Я хочу, чтобы кланы и олигархи занялись обычным, нормальным бизнесом, и работали по общим правилам. Да, есть крупный бизнес, но он должен быть законным. Я планирую четко следовать антимонопольным законам. Во-вторых, я планирую вывести олигархов за рамки процесса принятия политических решений. Я перережу финансовые связи между политическими партиями и олигархами. Я создам государственное финансирование для политических партий.

Чтобы партии финансировались из госбюджета, я планирую … законы, создающие прозрачные процедуры использования государственных средств и прозрачные процедуры приватизации.

Хочу четко заявить, что когда меня изберут президентом Украины, это будет первый президент, не имеющий ничего общего с олигархами. Об этом я могу заявить абсолютно честно, потому что общество знает о моей борьбе за последние 17 лет.

Я действительно хочу создать настоящую деловую среду, малый бизнес и настоящий средний класс. И это будет несовместимо с монополистическим бизнесом олигархов.

В то же время, я буду защищать мою страну от военной агрессии Путина, действуя всеми возможными средствами, доступными мне как гражданину и как политику. Украинцы очень мирные люди. Они никогда не хотели вступать в войну с Россией, принимать участие в войне России против Украины.

Я сама из восточной Украины. Я очень хорошо понимаю мысли и мечты тех людей, которые живут на востоке. Моя мать и все родственники живут на востоке. Также я очень хорошо понимаю русских и Кремль. Вот почему я должна сказать, что практически все украинцы и лучшая часть России выступили против войны с Украиной. Демократический мир может положиться на мою команду и на этих людей.

С того самого момента, как Путин начал свою агрессию против Украины, он запустил таймер обратного отсчета того времени, которое ему осталось. И если Владимир Путин этого не понимает, он будет выступать против себя, против России и против демократического мира.''

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
04 бер. 2018 16:22 #2821 від Вічеслав
Кто не любит Юлию Тимошенко, кто не хочет ее возврата
ОЛЕКСАНДР СТОЙКА·
4 БЕРЕЗЕНЬ 2018 Р.
Вопрос кажется риторическим. Конечно не любят ее олигархи, которым пригрозила в марте 2005 года забрать у них 3 тысячи незаконнно, обманным путем приватизированные заводы, фабрики, комбинаты. А в этом списке числились конфетная фабрика Карла Маркса, завод Ленинская кузня и многое другое. Но как личность исключительно смелая и решительная она эту процедуру восстановления справедливой приватизации Юлия Тимошенко запустила с первых днй прихода на должность премьер министра Украины и Верховный суд очень быстро вынес приговор о том, что приватизация Кучмой, Пинчуком, Януковичем, Ахметовым ЗАВОДОВ Криворожстали и Никопольского завода сфероплавов на общую сумму около 10 миллиардов долларов был осуществлен преступным путем, фактически присвоен олигархами бесплатно.
КРИВРОЖСТАЛЬ олигархам не удалось вырвать из цепких рук приемьера Юлии Тимошенко и он был реприватизирован согласно решению ВСУ, а потом на аукцоне продан предпринимателю из Индии Митчелу за сумму в десять раз большую , которую собирались залатить олигархи Ахметов и Пинчук. А что с выполнением решения ВСУ по НЗФ ? Кланы Кучмы-Пинчука-Ахметова-Януковича, подкупив президента Ющенко, чиновников Чечетова, Самойленко, наняв продажного юриста Богословскую и штейхбреккеров завода им удалось выскользнуть от исполнения приговора Верховного суда Украины и завод остался в их владении. Естественно для этого они должны были потребовать устранения из власти Юлии Тимошенко, которая не смирилась бы с такими надругательством над Конституцией -игнорирование выполнения решения ВСУ.
Но олигархи не успокоились на том ,что они устранили в 2005 году из власти Юлию Тимошенко, они поставили цель и для этого выделили сотни миллионов долларов, чтобы ее дискредитировать и изолировать физически от общества. Особенно старается олигарх Порошенко, которому Тимошенко и замечальный политик Александр Зинченко в то время дали уничтожающую правдивую характеристику и фактически устранили его из высших эшелонов власти на несколько лет, но он возвратился снова туда при Януковиче. Их затея ликвидации политика Тимошенко удалась частично, они лидера упрятали за решетку на 3 года, они создали образ Тимошенко , как убийцы Щербаня, потом сфабриковали образ ничтожного, ничего не стоящего и беспомощного политика.
И надо отдать должное мужеству и стойкости Юлии Тимошенко, которая своими методами шаг за шагом доказывает правоту своих идей и она единственый политик в стране, которая ставит вопрос об изменения олигархического строя в Украине, принятия новой конституции, которая напрочь перекроет путь олигархам к власти.
Поэтому понятны все потуги олигархов Фирташа, Ахметова, Януковича, Пинчука, Порошенко, Коломойского, Кучмы, Ющенко в стремлении устранить из политики и жизни Юлю.
Они осознают, что пока она в политике им не будет спокойной жизни, с ней считаются ведущие политики США, ГЕРМАНИИ, Великобритании, Франции , Швеции, Испании, под нее готовы бизнесмены инвестировать в страну сотни миллионов долларов, об этом свидетельствует ее программа Украинский прорыв, составленный вместе с Всемирнм банком. А государство УКРАИНА с ВВП НА ДУШУ населения в 2.5 тысячи долларов скоро исчезнет с карты независимых государств, станет маргинальным, малозначущим для мира сообществом.
Отношение олигархов к Юлии Тимошенко понятно : они понимают, что с приходом к власти она лишит их всех незаконных приобретений, лишит их источников дохода из казны и за счет коррупции и лобирования, они вынуждены будут перейти на антимонопольный ьизнес с жесткой конкуренцией, они такого не умеют и не способны перестроиться. Но олигархи захватили около 80% рабочих мест, столько трудятся у них нанятых работников на фирмах и по сравгнентю с безработными ,они чувствуют стабильность. Естествено, как избиратели, они голосуют за своих хозяев и Тимошенко для них такой же враг, как и для их хозяев.
Государственный штат чиновников в Украине раздут до неслыханных масштабов и они в основном работают на осуществление коррупционных схем , оттуда они получают жалование и дополнительные доходы, они сознают, что участвуют в преступных схемах и сильно опасаются, что с приходом Юлии Тимошенко многим из них придется отвечсать за свои действия, они также не допустят Тимошенко к власти.
И теперь обратимся к категории малого и среднего бизнеса. Когда Юлия Тимошенко будучи премьером Украины запустила программу Контра-банде - стоп!, то государственная казна наполнялась десятками миллиардов долларов не только за уплату пошлин и налогов олигархами, но и за счет малого и среднего бизнеса, которых заставили вносить в казну положенные при импорте-экспорте пошлины, акцизы и налоги. Я знаю многих предпринимателей, которвм Юля перекрыла незаконные доходы и они ее теперь люто ненавидят и боятся ее возврата, они счастливы вместе с олигархами участвовать в дерибане страны. Они не будут за Тимошеко голосовать, они не способны честно и конкурентноспособно торговать. А Юлия Тимошенко в 2008 году создаоа 445 тысяч малых предприятий с честными условиями для их работы, но лучше работать в теневой экономике и не платить налоги, чем делать прорыв с Юлией Тимошенко.
И теперь вопрос стоит о выживании общества Украина , ее суверенитет и независимость. Страна должна перейти на новую систему управления государствомбез олигархов, с честными судами, свободе личности, с открытой и наукоемкой экономикой и проиводством, к государству,которое способно увеличить едегодно ВВП на 8-11 %. Это теперь условие выживания государства Украина

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
02 бер. 2018 19:31 #2818 від Вічеслав
Дбайлива пастка для "Газпрому" від Тимошенко
02.03.2018


"Темники" у нас люблять читати навіть більше, ніж політичну аналітику. Аудиторія у статей, в яких наводяться скани чи фотографії тез, які використовують партії для коментування подій, в рази вища, ніж тих, де ці події аналізуються. Після чого в мережі тут же починається вишукування елементів цих темників і радісне підхіхікування – "ага, по темнику пишеш". Звісно, що зміст самих тез при цьому ігноруються, а там може бути багато цікавого.

Ось чому ця стаття написана... саме по темнику. Не далі як учора видання "Букви" сфотографувало тези на телефоні у Сергія Соболева, стосовно чергового рішення Стокгольмського суда по газовим контрактам, однак чомусь ніхто не вчитувався в них. А ми саме так і зробимо, копнувши чималенький фактаж, який криється за кожною із них.

Почнемо із суда, який розглядав питання по газовим контрактам. У вітчизняній журналістиці він називається чомусь саме судом, хоча правильна його назва – Арбітражний Інститут Торговельної Палати Стокгольма (Arbitration Institute of the Stockholm Chamber of Commerce). Це комерційна арбітражна організація, заснована в 1917 р., а з 1970 р. визнана США та СРСР як нейтральний майданчик для вирішення торговельних суперечок спочатку між Заходом та Варшавським Блоком, а потім і між будь-якими комерційними установами.

Це не міжнародна судова інстанція, а тому не приймає позовів, якщо в контракті немає так званої "арбітражної оговорки" – спеціального розділу, який визначає процедуру вирішення суперечок між сторонами. В контракті Юлії Тимошенко така оговорка є, в розділі 8.2, який визначає вищою інстанцією вирішення суперечок саме Арбітражний Iнститут Торговельної Палати Стокгольма.

Читайте також: Перемога у Стокгольмі здобута не всупереч, а завдяки газовим контрактам 2009 року

– таким чином, якби Юлія Тимошенко не внесла цей пункт до контракту, зараз б питання між Газпромом та Нафтогазом Стокгольмський арбітраж би НЕ вирішував. Він просто завернув би позов української сторони, вказавши, що не є судовою інстанцією, і без спеціальної оговорки юрисдикції не має (ст. 5. Регламенту ТПС). Такої оговорки НЕ містить жоден інший газовий контракт, який заключався між Україною та Росією, вона є тільки в контракті Тимошенко.

Крім того, контракт 2009 р. є комерційним контрактом господарюючих суб'єктів, а тому може розглядатись в Арбітражному Інституті напряму, без необхідності попереднього узгодження урядів України та Росії. Це теж досягнення Тимошенко, адже у всіх попередніх випадках Росія наполягала саме на міжнародному статусі, т. ч., унеможливлюючи перегляд норм договору без дозволу Газпрома і конкретно Путіна. Саме тому протягом 2005-2009 рр. точились постійні газові війни, адже по суті весь цей час Україна знаходилась в кабалі, і не мала навіть права оспорення норм контрактів.

Завдяки Тимошенко таке право з'явилось, і саме ним і змогла скористатись українська сторона в 2014 р. Відповідно, контракт 2009 р. називати "кабальним" неправильно навіть з чисто логічної точки зору: це єдиний контракт, який містив в собі спосіб виходу з газпромівської кабали – звісно, якщо ним правильно скористатись.

В цьому місці виникає питання: чому цим арбітражем українська влада не користувалась раніше?

Тому що 21 квітня 2010 р. була укладена міжнародна угода Януковича-Медведева, більше відома як "Харківські угоди". 27 квітня ці угоди були ратифіковані парламентом в неконституційний спосіб (із брутальним побиттям депутатів), і денонсовані тільки 31 березня 2014 р.

Харківські Угоди, прийняті майже в пожарному порядку, були покликані "відкоригувати" контракти Тимошенко, а саме припинити дію наступних його пунктів:

– формульного ціноутворення (в Харківських угодах замінена на узгодження в ручному режимі через секретні додатки – їх за каденцію Януковича було укладено цілих 29);

– статус угоди як комерційного контракт, який керується цивільним правом (оскільки Харківські Угоди є міжнародним договором, то і контракт набуває статусу міжнародного - що технічно повертає Україну до попереднього кабального стану);

– право перегляду норм контракту в Стокгольмському арбітражі (оскільки Арбітражний Інститут судовою інстанцією не є, міжнародні договори він до роботи не приймає, а тільки сприяє вирішенню таких спорів як одна із сторін міжнародного переговорного процесу - ст. 1. Регламенту ТПС).

За це Україна отримувала віртуальну скидку в $100, фактично при цьому повертаючись до кабального стану, однак уже при цінах, значно вищих за европейські – оскільки формульна ціна уже де-факто не діяла. Саме в цей час розпочалась інформаційна кампанія про те, що найвищі ціни в Европі – результат контракту Тимошенко, і що він складений такими геніальними юристами, що переглянути його ніяк не можна. За що її й посадили.

Давайте перевіримо, чи це було так. Спершу познайомимось із основними принципами ціноутворення на газовому ринку. В нормальній країні вони виглядають так:

– амортизація основних фондів (70%);

– заробітна плата із нарахуваннями (12,8%);

– комерційні витрати (5%);

– транспортні витрати (12%);

– інші витрати (0,2%).

До цих компонентів додаються різні додаткові складові. Наприклад, спотова ціна на Франкфуртському хабі (яку дуже люблять використовувати нинішні реформатори) включає в себе транспортну націнку (від видобувача до хаба, і від хаба до споживача), зберігання добутого газу (спотова ціна оперує залишками газу, які лишились нерозподіленими після довгострокових контрактів) та так звану "біржову націнку" – тобто, додаткову ціну, отриману в результаті торгів. Це робить спотові ціни на 30% вищими, ніж по довгостроковим контрактам.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж виніс рішення по "Газпрому". Що далі?

В дужках додамо, що використання Франкфуртського хаба для формування ціни на український газ є нелогічним і незаконним. Просто тому, що наш газ на тому хабі НЕ торгується.

Додаткові складові є і в ціні російського газу, причому – політичні. В цьому можна пересвідчитись, прочитавши "Енергетичної Стратегії Росії до 2020 року", яка цілком доступна в мережі.

Таким чином, коли до контракту Тимошенко виставляється претензія у вигляді розрахунків, скільки коштує газ на кордоні Німеччини, і скільки він має коштувати на кордоні України – то до реальності такі розрахунки відношення не мають. Тому що ціна для Німеччини включає і участь в будівництві "Північного Потока", і спільне видобування газу, і багато чого інше. А ціна для України завжди включає в себе політичні поступки, які повинен забезпечити той, хто укладає договір. Це теж ознака кабали, тому що по факту кожен новий президент України змушений по новій домовлятись про ціну газу, і про поступки, в залежності від яких вона буде низькою чи високою.

– заклавши в контракт 2009 р. формульне ціноутворення, Юлія Тимошенко вперше в історії покінчила із політичною складовою ціни російського газу, чим зробила великий крок вперед в реальній енергонезалежності. Оскільки ціна формується за формулою, договір перестає залежати від політичних забаганок Кремля, а також від персони президента, і стає залежною тільки від стану европейського газового ринку.

Давайте подивимось, від чого ж залежала кінцева ціна газу за формулою Тимошенко (п. 4.1. оригінального контракту, ціна формується поквартально).

– базова продажна ціна газу (а);

– середньоарифметичне значення цін на газойль за опорний період (б);

– середньоарифметичне значення цін на мазут за опорний період (в);

– середньоарифметичне значення цін на газойль за останні 9 місяців перед поставкою (г);

– середньоарифметичне значення цін на мазут за останні 9 місяців перед поставкою (д);

– k – понижуючий коефіцієнт 0.8, який з 2010 р. повинен дорівнювати 1 – це дає річний лаг для впровадження енергозберігаючих технологій та диверсифікації поставок газу (е).

Параметри (б) – (е) прив'язують ціну російського газу до міжнародних енергетичних бірж (бо ж своєї у нас нема), і зв'язують руки Путіну для встановлення політичної ціни на газ, а також є сильним інструментом пониження цін. Дивіться, в результаті дії формули Тимошенко реальні ціни за 2009 р. виглядали наступним чином:

1 кв. – $ 360
2 кв. – $ 270,95
3 кв. – $ 198,34
4 кв. – $ 208
1 кв. 2010 р. – $ 305,68

В дужках слід додати, що $360 – це ціна газу, що склалась станом на 1 січня 2009 р. (контракт Тимошенко був укладений 19 січня), і була результатом дії попереднього договору Єханурова, укладеного в грудні 2005 р. із компанією РУЕ. Цей договір передбачав купівлю туркменського газу за посередництва РУЕ, а наприкінці 2008 р. Туркменія різко підняла ціни на газ до 225-295 доларів за тисячу кубів, а це якраз і дає разом із посередницькою націнкою 360 дол. на тисячу кубів, із подальшим підвищенням до 384 дол.

Як бачите, ціни, сформовані уже формульним порядком, значно нижчі.

Базова ціна в 450 доларів, взята в формулі Тимошенко за основу, таким чином, ніколи реально не застосовувалась - це просто була відправна точка для розрахунків. Для порівняння, ціна російського газу на кордоні Німеччини в січні 2008 р. становила 576 дол. за тисячу кубів (за даними МВФ). Оскільки в Німеччині теж застосовується формульне ціноутворення, реальна ціна там також була значно нижча.

Однак як видно із вищенаведених даних, ціна з 1 кв. 2010 р. почала повільно зростати навіть в формульному варіанті. Так що Харківські Угоди були в принципі непотрібні, ціна б усе одно виросла до бажаних Кремлем 384 дол. за тисячу кубів. Однак в 2010 р. був відкритий сланцевий газ, що різко здешевило газ в Европі, а також був прийнятий Третій Енергопакет, який почав діяти в 2010 р. і факту скасовував принцип "бери чи плати". А в контракті Тимошенко були іще два цікавих пункти:

– щорічні обсяги закупівлі газу у Росії можна було зменшувати на 20% (п. 2.2.3);

– цінова частина контракту може бути переглянута в Стокгольмському арбітражі при зміні ринкової ситуації (п. 4.4)

Ці умови дозволяли значно знизити ціну по контракту, чим і скористались потім численні европейські фірми в 2012 р., починаючи з чеської RWE Transgas. Саме тому при розгляді українського позову по "бери і плати", був взятий період саме 2010-2015 рр. (помітимо, що 2009-й сюди не входить – на той момент ринкова кон'юнктура ще не змінилась).

Скориставшись тим, що на вищій посаді України опинився прямий агент впливу, Путін за допомогою Харківських угод ефективно заблокував для нас можливість скористатись Третім Енергопакетом як приводом для перегляду цін (як ми уже знаємо, арбітраж в Стокгольмі Харківськими угодами був скасований), і таким чином Україна і опинилась в кабалі.

– в цьому місці ми остаточно можемо констатувати, що кабальними є не контракти Тимошенко, а Харківські Угоди, укладені Віктором Януковичем в антиконституційний спосіб. Фактичне інформаційне табу на зміст цих угод і дозволило чисто пропагандистськими методами перекласти вину за газове закабалення України з Віктора Януковича на Юлію Тимошенко. До речі, чинний президент, Петро Порошенко, заключення цих угод вітав.

Лишилось зробити останнє зауваження. Останній суд Стокгольмського арбітража був по транзитуванню газу. Справа в тому, що в 2009 р. фактично було заключено два окремих договори - один по імпортуванню газу (19 січня), а другий по транзиту (22 січня), адже ще в 2005 р. зв'язка між поставками газу та транзитом була розірвана.

Цей контракт теж визначав ціну по формульному принципу, і там в п. 8.1. в формулу з 2010 р. була забита реальна продажна ціна на імпортний газ, який постачався в Україну. Саме по цій формулі, закладеній Тимошенко, і був розрахований той борг, який присудив нам Стокгольмський арбітраж.

Що тут, власне відбулось. Вирішивши в 2010-му році, що по Харківським угодам Україна не зможе добиватись зниження ціни, Газпром різко задрав ціни. Розраховуючи, що Харківські угоди заблокують арбітраж, і ціна за транзит переглядатись не буде, він спокійно платив ціну, визначену на 2009-й рік. Однак, в 2014-му році Харківські угоди було денонсовано, і Україна отримала назад право на Стокгольмський арбітраж. І Росія тут же попала в пастку, дбайливо розкладену ще в 2009 р. Юлією Тимошенко, яка заклала в формулу прив'язку до реальної продажної ціни.

А ви думаєте, з чого це Міллер так різко оголосив сьогодні про розрив всіх контрактів з "Нафтогазом"? Бо якщо застосувати всі норми контрактів Тимошенко так, як вони були виписані, Україна виходить із газової кабали, а "Газпром" ще й лишається по факту нам винен. Зараз, втім, перспективи не дуже райдужні - бо нинішні "газовики" уміють тільки схеми рисувати, а перемагають лише тоді, коли користуються створеним до них ресурсом. Зараз вони не знайшли нічого кращого, ніж відключити школи і лікарні - чого в значно гіршій ситуації ніколи б не зробила Тимошенко.

Може, варто знову повернути її до влади, щоб вона знову врятувала Україну, як тоді, в 2009-му?

Джерела:

– Контракт Тимошенко на імпорт: https://www.pravda.com.ua/rus/articles/2009/01/22/4462671/

– Контракт Тимошенко на транзит: www.pravda.com.ua/rus/articles/2009/01/22/4462733/

– Динаміка цін за 2009-2013 рр. durdom.in.ua/ru/main/article/article_id/19134.phtml

– Енергетична стратегія РФ: www.energoinform.org/normatives/powerstrategy.aspx

– Побиття депутатів під час прийняття Харківських Угод:


– Прогноз цін на газ на 2008-2009 рр.: www.pravda.com.ua/articles/2008/08/26/3534446/

– Регламент Торговельної Палати Стокгольма: www.lawmix.ru/abro/5127

Вячеслав ІЛЬЧЕНКО, для UAINFO

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.