× Події в світі, міжнародні стосунки

file Питання Порошенко поховав перспективи вступу до НАТО?

  • Вічеслав
  • Вічеслав аватар Автор теми
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Україна - понад усе!
Більше
17 груд. 2016 15:35 #2234 від Вічеслав
Rostyslav Demchuk
16.12.2016
Ще раз про саміт ЄС і позицію Нідерландів щодо України
Перше: чому "головні" дипломати України Павло Клімкін і Костянтин Єлісеєв ще до підписання Угоди про асоціацію вилучили з тексту Угоди параграф про статус України як кандидата в ЄС з подальшим її членством у Євросмоюзі? Це було зроблено навмисно аби не лякати євроскептиків, що підписавши Угоду, ми відразу подамо заявку на вступ у ЄС. Думали не "муляти" українофобам в Євросоюзі очі. Сподівались, що допишемо цей пункт пізніше, після повної ратифікації Угоди всіма країнами Євросоюзу та після одержання безвізу.
Однак нідерландські політики виявились хитрішими від наших і домоглися ухвалення окремого документу, де вказано, що ЄС не надаватиме Україні членства в Євросоюзі. Але і це не так страшно. Головна небезпека у "Вимогах Нідерландів" - це не надавати Україні допомоги в обороні і не застосовувати колективну оборону України. В чому небезпека? А в тому, що Нідерланди цим рядочком перекреслили нам перспективу вступу не лише в ЄС, але і в НАТО.
"фахівці" української дипломатії заперечать мені. Мовляв, ЄС і НАТО - це різні міжнародні структури. Різні, то різні, але майже всі країни-члени ЄС є одночасно і членами НАТО. Запевнивши Нідерланди, що ЄС не надаватимуть нам колективної оборони, вони цим самим запевнили голандців, що не допустять Україну в НАТО.
Ось такий розклад, шановні :(

На фото: президент Ради ЄС Дональд Туск умовляє прем'єра Нідерландів Мартіна Рютте не створювати проблем для України

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.