× "Якби ж ти знав, як хочеться жити!!!!…. як хочеться жити…"

file Питання Братушко Олексій

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
21 лют. 2018 11:34 #2792 від Вічеслав
Відповідь від Вічеслав у темі Братушко Олексій
Майже сотня жителів обласного центру зібралися на вулиці Петропавлівській.
20 лютого 2018
Олеся Боровик

Урочисте покладання квітів та вшанування Героїв Небесної Сотні відбувалося біля пам'ятного каменю, який заклали на місці майбутнього меморіалу в честь полеглих на Майдані.

Хвилиною мовчання згадали всіх поіменно, зокрема і єдиного із Сумщини Олексія Братушко, який не повернувся з Майдану.

Довідка

Герой Небесної сотні народився 10 квітня 1975 року у м. Суми. У 1992 році закінчив школу №11.

На життя заробляв перевезеннями. В Олексія було хобі - подорожувати.
У 2004 році Герой брав участь у Помаранчевій революції

У Олексія є 13-річна донька від першого шлюбу. А 12 лютого у Героя з його громадянською дружиною народився син, якого назвали Олександром. 17 лютого він забрав сина з пологового будинку, а вже ввечері 19 лютого Олексій поїхав до Києва.

22 лютого сестра героя Небесної сотні Ольга знайшла його тіло серед невпізнаних загиблих в Київському морзі. Наскрізне поранення в груди навиліт.

Поховали Олексія 24 лютого на Центральному кладовищі на Алеї почесних громадян міста Суми. Попрощатись з Героєм прийшли тисячі людей.

Олексій посмертно удостоєний звання “Почесний громадянин міста Суми”, також удостоєний звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
23 лют. 2014 21:45 - 21 лют. 2018 11:31 #408 від Вічеслав
Братушко Олексій був створений Вічеслав
Євгена Тищук
Друзі! Прощання з сумчанином Олексієм Братушко, який загинув на майдані, відбудеться завтра об 11.00 в театрі ім. Щепкіна. Слава і вічная пам'ять герою!Сумчанина Олексія БРАТУШКА
поховали на Алеї почесних громадян міста

Такої процесії Суми не знали з часів похорону відомого на всю Європу і світ цукрозаводчика і мецената Івана Харитоненка. Як і тоді, більше століття тому, провести в останню дорогу сумчанина Олексія Братушка лютневого дня прийшли майже півтора десятка тисяч городян та жителів навколишніх населених пунктів.

Аби проститися з героєм Небесної Cотні, до приміщення обласного академічного театру імені М. Щепкіна вишикувалася довжелезна черга, а саме прощання тривало майже чотири години. Похоронна процесія розтягнулася більш як на кілометр, труна з тілом тонула у вінках і квітах.

Як сказав громадський активіст, член виконкому Сумської міської ради Віктор Казбан, Олексій Братушко — герой не тільки нашого часу, а й майбутньої України. Він уже став уособленням відданості рідній землі, патріотизму і чесності. Саме на таких, як Олексій, в усі часи трималася Україна.

Олексій Братушко любив життя, місто і свою країну без зайвого пафосу і патетики. Працював водієм, мав дітей і стареньких батьків. А ще, як розповідають друзі і знайомі, мав загострене почуття справедливості, був дуже порядним. Саме це і привело його на Майдан у столиці.

Домашні всіляко відмовляли їхати до Києва. І він певний час вагався. Адже щойно вдруге став татом — за тиждень перед фатальним днем кохана жінка подарувала сина, якого спершу хотіли назвати на його честь. Однак Олексій попросив, аби син був Сашком.

Кілька днів клопотався з коляскою. Перебирав варіанти в Інтернеті, ходив по магазинах. Зрештою, знайшов те, що шукав…

Остаточно вирішив їхати до столиці після розстрілу перших демонстрантів. Батькам сказав так: там же наших хлопців знищують, а я тут, у Сумах?

До столиці прибув уранці 19-го лютого. Навіть устиг зателефонувати рідним. Сказав, що вже записався до сотні і попросив не хвилюватися.

А рівно через добу снайперська куля влучила в самісіньке серце, пробивши і щит, і бронежилет… 10 квітня цього року йому виповнилося б 39.

Як розповідає кума Олексія сумчанка Олена Курасова, її чоловік ріс з Олексієм на одній вулиці. Коли ж одружилися, стали дружити сім’ями.

З народженням маленької Рити Курасової у 2002-му Олексій став її хрещеним батьком. І нині на сторінці в «Однокласниках» вони зберігають знімок, зроблений рік тому: Рита притулилася до хрещеного, біля якого так затишно і спокійно.

Справді, Олексій Братушко дуже любив дітей. Окрім сина-малюка, виховував донечку, якій 13 років. Інколи дорослі можуть і відмахнутися від тієї чи тієї дитячої забаганки, але тільки не він. Вовтузився з малечею, догоджаючи в усьому.

Як пригадує Олена Курасова, приходячи в гості, неодмінно просив Риту зіграти якусь класичну мелодію, бо обожнював саме класику, не терплячи усілякі пісенні «гопки».

І дівчинка грала на флейті: красиво, проникливо, з душею. Адже навчається в музичній школі, має чудовий слух і виняткові здібності. А хрещений батько відверто тішився юним талантом.

Дуже любив ходити в походи. Не сумнівався, що в природи не буває поганої погоди. Якось навіть Новий рік зустрів у лісі.

Як водій об’їздив усі куточки і закутки. Інколи розповідав про зустрічі на вітчизняних дорогах з працівниками автоінспекції, які явно натякали на грошову винагороду. За що? — обурювався Олексій. Він же ні в кого і нічого ніколи не просить, а заробляє власними руками. І хоч на цьому грунті траплялися непорозуміння, однак Олексій несхитно відшивав таких прохачів.

…Але все це — в минулому. Втім, кулі таки сліпі. Вони вбивають тіло, а проти пам’яті — безсилі. Саме у споминах Олексій Братушко залишається жити. І неодмінно житиме.
Долучення:
Last edit: 21 лют. 2018 11:31 by Вічеслав.

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.