file Питання Тарута Сергій Олексійович

  • Вічеслав
  • Вічеслав аватар Автор теми
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Україна - понад усе!
Більше
01 вер. 2018 16:41 - 01 вер. 2018 16:43 #2933 від Вічеслав
Тарута Сергій Олексійович був створений Вічеслав
Безпам’ятний Тарута
Posted on Березень 6, 2017 by Volodymyr Boyko


Народний депутат України й, за сумісництвом, співвласник російської компанії «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута останнім часом зовсім забув, що це він у квітні 2014 року запросив нинішнього «главу ДНР» Захарченка патрулювати Донецьк та охороняти резиденцію Ахметова.


Українські чиновники славляться не тільки своїм вкрай поганим здоров’ям, але й винятковою забудькуватістю. Лише цим я пояснюю телефонний дзвінок прес-секретаря народного депутата Сергія Тарути, яка, погрожуючи «юридичними наслідками», зажадала спростування мого безневинного допису на Фейсбуці , де я пригадав, як у травні 2014 року Тарута – на той час голова Донецької обласної державної адміністрації – запросив нинішнього «керівника ДНР» Захарченка патрулювати Донецьк.

Власне кажучи, я не уявляю, як можна вимагати якогось спростування, якщо 8 травня 2014 року Сергій Олексійович провів прес-конференцію, де вихвалявся журналістам, який він придумав хитрий план для припинення проросійських заворушень у Донецьку – запросити (очевидно, на платній основі) для підтримання громадського порядку в місті місцеву філію Харківської організації «Оплот». За словами Тарути, які миттєво облетіли всі ЗМІ України , «оплотівці» допомагають забезпечувати безпеку й життєдіяльність Донецької міської ради, Телерадіокомпанії «Донбас» і телевежі».

Треба сказати, що на той момент запрошений Тарутою «Оплот» вже «допомагав забезпечувати безпеку й життєдіяльність Донецької міської ради» впродовж трьох тижнів: озброєні автоматичною зброєю «оплотівці» захопили Донецьку міськраду та вивісили на флагштоці прапор своєї організації, а нинішній «глава ДНР» Олександр Захарченко (на той час – керівник Донецької філії «Оплоту») пояснив журналістам , що це зроблено для того, щоби примусити Верховну Раду прийняти законопроект Олександра Бобкова про місцевий референдум.

Звісно, якби б Тарута мав пару клепок у голові, то він би б ніколи публічно не визнавав би свої зв’язки з «Оплотом» – терористичною організацією, створеною в Харкові екс-міліціонером Жиліним, яка в січні-лютому 2014 року займалась викраденням і катуванням громадських активістів ( члени «Оплоту» навіть вихвалялись, що відрізали вуха «майданівцям» ), а з березня 2014 року стала форпостом «російської весни» на теренах Східної України. Але інтелектуальні здібності Сергія Олексійовича є загальновідомими. Втім, розуму йому все ж таки вистачило не говорити на прес-конференції, хто саме фінансово забезпечує донецьку філію «Оплоту» й який ще об’єкт охороняють запрошені ним до співпраці бойовики. Звісно, йдеться про найбагатшого громадянина України, а основним охоронним об’єктом нинішнього «глави ДНР» була резиденція Ахметова в Ботанічному саду Донецька.

Ось як запрошений Тарутою «Оплот» виконував свої охоронні функції, захищаючи майно Ахметова від можливого штурму гопникамиСподіваюсь, Сергій Олексійович упізнав на цьому відео людину, з якою він укладав договір про співпрацю і якій доручив патрулювати місто разом з міліціонерами.

Завдяки кому й чому майбутній «глава ДНР» Захарченко став допомагати Таруті «забезпечувати безпеку й життєдіяльність Донецької міської ради, Телерадіокомпанії «Донбас» і телевежі» і де він брав для цього зброю секрету не становить. Ось як розповідав проросійський терорист Жилін про обставини, так би мовити, кар’єрного зльоту Захарченка:

«Ми стали такими популярними, що всі сили, які хотіли воювати з бандерівцями, стали приїжджати до Харкова. З кожним розмовляв, обирав, і був обраний Сашко з Донецька, який хотів очолити там «Оплот». Наша людина поїхала в Донецьк на мітинг, ми його вивели, дали йому майку, дали прапор і сказали: ось вам, об’єднуйтесь навколо нього. Він зміг організувати людей на території Донецька, вирішити питання з харчуванням. А я займався фінансуванням і озброєнням цього підрозділу».

От тільки Тарута, який на прес-конференції 8 травня 2014 року вихвалявся своєю співпрацею з «Оплотом», забув проінформувати журналістів, у який саме спосіб Захарченко «забезпечував безпеку й життєдіяльність Телерадіокомпанії «Донбас» і телевежі». Тож нагадаую: озброєні посланці голови Донецької ОДА захопили телецентр за адресою вул. Куйбишева, 61 в Донецьку, вивісили прапор «Донецької народної республіки», перейменували обласну телерадіокомпанію в «Оплот ТВ» і відключили трансляцію українських каналів.

А якщо в Тарути зовсім погано з пам’яттю, то, нагадую, що на вікопомній прес-конференції 8 травня 2014 року він так охарактеризував Захарченка та його організацію «Оплот»: «У них є спільні (з іншими активістами «російської весни») дії, але є й жорсткі протиріччя що стосується агресивних, протиправних дій. Тому ми з нами знайшли діалог, ми домовились, що вони ніде не будуть брати участь у захопленнях». І це Тарута говорив після того, як Захарченко захопив 7-й поверх будинку Облдержадміністрації, вигнавши звідтіля Таруту, а «оплотівці» вже захопили телецентр у Донецьку та адміністративні будівлі в Горлівці й Слов’янську. Тому під домовленостями з Захарченком Тарута, напевно, мав на увазі зовсім інше – що «Оплот» буде охороняти житло Ахметова.


Запрошені Тарутою бойовики охороняють нерухомість Ахметова. На передньому плані – керівник Донецької організації «Оплот» Олександр Захарченко, якому Тарута доручив патрулювати місто.

Яким чином соратник Тарути в наступному став «главою Донецької народної республіки» також секрету не становить. Принаймні, російська «Независимая газета» стверджує, що кандидатуру Захарченка на цю посаду запропонував помічнику Путіна Суркову все той же ж Ахметов.

Але є нюанс. Рінат Ахметов, будучи просто фізичною особою, може пропонувати що завгодно й кому завгодно. А ось Сергій Тарута, укладаючи з керівником донецької філії «Оплоту» Олександром Захарченком угоду про охорону об’єктів державної та комунальної інфраструктури й приватного майна, діяв як суб’єкт владних повноважень. А тому його діяльність у той період треба розглядати виключно під кутом Кримінального кодексу України, а точніше того його розділу, який передбачає покарання за службові злочини.

Замість того, щоби припинити завезення «тітушек» з Ростова для проведення в Донецьку антиукраїнських мітингів та вжити заходи для очищення мільйонного міста від кількох сотень посланців «російської весни», Тарута в квітні 2014 року випустив на вулиці місцевих ватажків терористичної організації «Оплот», яка в наступному перетворилась на ДНР. При цьому Тарута, використовуючи свої владні повноваження, виступав категорично проти того, щоби правоохоронці очистили захоплені бойовиками адміністративні будівлі в Донецьку, а коли в місті вже розпочались бойові дії, не організував ані евакуацію населення на підконтрольну територію, ані евакуацію підприємств.

Я не думаю, що Сергій Тарута навмисно діяв в інтересах терористів. Переконаний, що з боку тодішнього голови Донецької ОДА мала місце лише службова недбалість, що потягнула тяжкі наслідки, спричинена його організаційною неспроможністю та винятковою бездарністю. Ну, а про видатний інтелект Тарути свідчить хоча б та обставина, що його прес-секретар на виконання його вказівки мені зателефонувала й стала погрожувати судом. Думаю, з таким же ж успіхом вона могла погрожувати їжаку голим задом. Причому – задом самого Сергія Олексійовича.

Advertisements
Last edit: 01 вер. 2018 16:43 by Вічеслав.

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.