× Питання, що стосуються функціювання оплоту суверенітету , території волі, місця виконання Конституційних повноважень Українським народом.

file Питання Досягнення Майдану на 16.02.2014

  • Вічеслав
  • Вічеслав аватар Автор теми
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Україна - понад усе!
Більше
16 лют. 2014 12:05 #281 від Вічеслав
Досягнення Майдану на 16.02.2014 був створений Вічеслав
Виктория Сюмар
Складно пояснювати рішення, за яке не голосував і яке викликає логічне критичне запитання: і чого досяг Майдан, виконуючи вимоги шантажистів? Але спитаю так: а чого б ми досягнули, якби не вільнили КМДА та не перенесли барикаду на Грушевського до Європейської? Перше, ми б не мали шансу на закриття справ проти кількох сотень людей, яких, до речі відповідно до домовленостей, звільнили з під варти. Комусь - то ніщо в пилу ревоюції, комусь - поламані долі.
Друге - це означало б демонстрацію небажання жодних компромісів, яких хоче Захід. Так, Захід зацікавлений більше в стабілізації ситуації значно більше, аніж в перемозі справедливості. Але - на сьогодні ми залежимо від них як від посередників, і що головніше - як джерела фінансування. Без гарантії західних кредитів, навіть перемога революції означатиме дефолт і масу неприємних речей, які він означає. Тому - ці домовленості вимушений фактор економічної ситуації, заручниками якої є країна.
Третє - а чи означають ці поступки якісь втрати? Ні, захопити будь-яке міністерство не складно. Швидше - це демонстрація того, що опозиція контролює процес на Майдані всупереч заявам владних політиків, що там «невідомо з ким розмовляти». Вчора з вояками на Грушевського Арсен Аваков переконав всіх підтримати це рішення консенсусом, хоч для частини людей це слово виявилося ну дуже новим:).
Яка позиція зараз: Майдан виконав вимоги шантажистів. Тепер не закриття справ, або не підтримка повернення до Конституції 2004 року буде сприйматися вже як кидок Януковича. І не кидок нас з вами, бо для нас це точно не дивина. Це кидок заступника Держсекретаря США, ну і західних переговорників. Майдан не дав приводу звинуватити в зриві себе.
Чому тоді не наступати і швидко все не вирішити? Тому що досі немає людини, яка готова на себе це взяти. Тому що закликати до наступу із-за кордону чи в блогах - це одне, а вийти і зробити це на Майдані в Києві - це інше. І це не питання доступу до мікрофона, кожен, хто був на Майдані, це знає. І це не питання того, що всі лідери «нерішучі боягузи». Це питання раціонального розрахунку - як і навіщо?
Будемо відвертими, в нас не так багато навчених людей, які спроможні протистояти 10 тисячам обзроєних беркутівців та солдатам внутрішніх військ. Можна покласти кілька сотень під кулементними чергами. Можна навіть супер зусиллями взяти Верховну Раду. Далі що? Він після цього здасться на нашу милість? Чи в нас є спезагони, які б дозволили фізично його дістати? Чи ми маємо сумніви, яку реакцію це викличе в східних областях? І які приводи дасть Росії?
Спроби затягнути процес, делігімітизувати владу остаточно, примусити владу взяти на себе відповідальність за повністю виснажену державну казну та дефолт - це не так героїчно і яскраво. Але - це дає шанс та мінімізує жертви.
І останнє - набагато простіше було цього не писати і промовчати. Або навпаки - засудити в блогах під загальний настрій, як зробив дехто з тих, хто на засіданні Ради піднімав руку «за». Але давайте дивитися реальності в обличчя. Ми втяглися в затяжне та виснажливе протистояння. Швидких рішень чекати наївно. Організувати тут Сирію можна швидко, але вигрібати потім доведеться десятиліттями... Ще не давно ми захоплювалися Ганді і його мирним спротивом, так от він тривав більше сорока років... В нас буде швидше), весна (і дефолт) скоро).
Справедливості заради висловлю свою тезу - шанс штурму ми втратили 1 грудня, з мільйоном на вулиці та не підготовленою до цього владою. Тоді треба було не проголошувати революцію, а її робити. Тепер - процес інший: позиційне тривале протистояння «хто кого». Шанси матиме той, в кого будуть міцніші нерви і сильніші мотивації. Їм нерви розхитує відсутність гроші, а мотивації солдатів далеко не такі сильні, як протестувальникі на Майдані, тому в нас шансів більше - моя думка. Якщо будемо чути і помагати, ну й пропонувати те, що можемо зробити. Все . Готова до нищівної критики).

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.