× Питання, що стосуються функціювання оплоту суверенітету , території волі, місця виконання Конституційних повноважень Українським народом.

file Питання Заява КВП з приводу звільнення адмінбудівель.

  • Вічеслав
  • Вічеслав аватар Автор теми
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Україна - понад усе!
Більше
15 лют. 2014 18:34 #275 від Вічеслав
Заява КВП з приводу звільнення адмінбудівель, зайнятих активістами Майдану
Наразі народний протест, який триває майже три місяці не має фактично здобутків. Звільнення частини ув’язнених протестувальників, яких репресувала влада протягом останніх місяців, не можна вважати досягненням революції. Наслідком протесту логічно мало би бути усунення злочинного режиму, звільнення тих в’язнів системи, які перебували за гратами до початку масових протестів.

Реалії ж такі, що по-перше по всій країні відкривають нові кримінальні справи щодо активістів. По-друге, звільнення з СІЗО багатьох людей ще не означає закриття по них кримінальних справ, про це не йдеться взагалі; людей відпускають на підписки про невиїзд та під домашній арешт.

Натомість з усього видно, що не йдеться ані про звільнення батька і сина Павліченків, народного героя Віталія Запорожця, “васильківських псевдотерористів”, “оборонців Римарської”, ідеологічного референта СНА, доктора наук Олега Однороженка, “ніжинських робінгудів”, націоналіста з Донбасу Віталія Применка, сумського патріота Ігоря Ганненка та інших.

Більше того, не звільнено з СІЗО навіть адвоката Віктора Смалія, батька чотирьох дітей, звинуваченого вже під час Майдану. Багатодітний батько і всесвітньо відомий вчений Олег Однороженко також був взятий під варту вже під час народних протестів.

Нещодавно список політв’язнів поповнився новим іменем. Влада репресує патріота Андрія Наливайка в Херсоні. Студента, круглого сироту, звинувачують в умисному вбивстві міліціонера без жодних доказів провини. Є підстави вважати, що Наливайка переслідують виключно за його політичні переконання.

Насторожує, що режим посилив тиск на в’язнів. Нещодавно харківських політв’язнів Олега Однороженка та Андрія Білецького на тиждень відправили до карцеру. В ніч на 10 лютого Командира організації “Патріот України” Андрія Білецького таємно відправили до 12-ї колонії. Білецький став першим в історії цієї суворої колонії, який потрапив туди не будучи засудженим.

12 лютого Шевченківський районний суд Києва відмовився слухати справу про зняття обвинувачення лідера партії “Братство” Дмитра Корчинського.

В такій ситуації Комітет визволення політв’язнів вважає можливе рішення щодо звільнення адмінбудинків (зокрема, приміщення КМДА) стратегічно хибним і неприпустимим. Таке рішення несе небезпеку для протестувальників, які наразі перебувають в районі барикад центру столиці.

Ми вважаємо, що така поступка розв’язує владі руки для подальших репресій. Ми не бачимо підстав для таких реверансів в бік влади, оскільки терор не припинявся і не припиняється по всій країні. Більше того – владне свавілля набирає обертів, і такі наші дії будуть говорити лише про нашу слабкість.

Закликаємо опозицію ставитись відповідально до своїх рішень. Пам’ятати, що наші дії мають бути наступальними, а не поблажливими. Ми не маємо права наразі давати будь-які аванси злочинному режимові.

Прес-служба КВП

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.