× Питання, що стосуються функціювання оплоту суверенітету , території волі, місця виконання Конституційних повноважень Українським народом.

file Питання Леся Оробець: Тактика подолання режиму

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
12 лют. 2014 15:10 #232 від Вічеслав
Відповідь від Вічеслав у темі Леся Оробець: Тактика подолання режиму
Страх в основі піраміди примусу диктатури. Український режим - маріонетковий уряд Росії. Тобто, немає впливу Росії, є вона сама.

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

 • Вічеслав
 • Вічеслав аватар Автор теми
 • Оффлайн
 • Адміністратор
 • Адміністратор
 • Україна - понад усе!
Більше
12 лют. 2014 15:05 #231 від Вічеслав
Леся Оробець
Дуже дякую за змістовний ефір програми "Приціл" на тему "Людина і зброя" ведучому Сергій Рахманін та колегам по ефіру Тарас Стецьків, Юрий Бутусов та Євгену Головасі, а також студентам київських університетів за цікаві питання та підтримку. Окрема величезна подяка проекту Телекритика. Журналістика. Свобода слова за яскравий приклад інтелектуальної журналістики і адекватного ток-шоу. Оскільки тема серйозна і я до неї, звісно, готувалася, викладаю тут тези, які планувала озвучити на ефірі.

Система влади яника будується на страху. Всі елементи цієї системи бояться, що їх знищать інші елементи цієї системи. Для наочності навіть був продемонстрований випадок з Марковим, щоб довести – ніхто, не зважаючи на жодне покровительство не є захищеним.

Тому найбільше чого боїться яник – видатися слабким, тобто таким, якого не варто боятися. Через цей його страх, загроза спроби силового варіанту ліквідації Майдану – достатньо висока.

Інший фактор – вплив Росії. Вона для кліки яника є прикладом для наслідування. Путін розв’язує подібні проблеми силовими методами і цього вимагає від яника. Вдасться – супер, яник стає його заручником ще більше. Не вдасться – двічі супер – є легітимна можливість ввести війська для захисту «російських громадян» і почати втілювати проект федералізація.

При цьому навряд-чи це буде силовий варіант з використанням армії. Бо щодо армії яник не може бути впевненим на 100%. Танки в гаражах – це одне, доступ до них рядового складу армії дуже ускладнений. А от виведені з гаражів вони стають повністю керовані людьми, а тут немає гарантії чи військові підуть проти своїх сусідів, родичів, знайомих.
Тому сценарій буде скоріш за все провокативний. Ескалація агресивності, провокування, тощо. Зараз цим активно займається як міліція (постійні заяви про побиття міліціонерів, ймовірні теракти, тощо) так і СБУ. Явно у цьому процесі будуть використані ті тушки та проплачені «прихильники» влади.

Провокації владі потрібні для легітимізації застосування насильства з її боку. Хоча це не критична потреба, але для частини суспільства яка вагається, для західних політиків це було б дуже бажано. Тому й відбуваються підкидання вибухівки у будинок Профспілок, провокації з киянами з Одеси чи Луганська, які приходять прибирати барикади, тощо.

Дуже важливим для влади є затягування процесу вирішення конфлікту, сприяння сильнішому розчаруванню суспільства опозиційними політиками, набрання якомога більшої кількості заручників – арештованих, посаджених під домашній арешт, тощо. Після Сочі ймовірна активізація «ескадронів смерті» - викрадення активістів як це сталося з Ігорем Луценком та Дмитром Булатовим. Хоча більш ймовірно, що почастішають летальні випадки, які «правоохоронці» списуватимуть на битовуху, бізнесові розборки, сварки між активістами, тощо. Чому після Сочі – по-перше щоб не провокувати агресію у сусідній з Олімпіадою державі, по-друге – всі інструктори ескадронів смерті, на мою думку, скоріш за все зараз задіяні в системі безпеки головного піар-заходу Путіна.

Влада прекрасно розуміє, що зараз Майдан дуже радикальний. Достатньо невеликого вогника, щоб він загорівся. Тому вона дуже сподівається на розхолодження, зменшення кількості активістів як методом точкових надрізів (висмикування найактивніших як в Києві так і в регіонах), так і розчарування інших, через затягування процесу переговорів.

Єдина протидія – структуризація і діяльність на випередження. Зараз головне не зберегти мирне обличчя, а вберегти суспільство від нових жертв. Чи є шанс втримати процес мирним? Мінімальний але є – влада має почути Майдан. А, як ми побачили, це відбувається лише після демонстрації сили і послідовності.

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.